Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Liga hiszpańska walczy z koronawirusem. 15 osób z Deportivo Alaves jest zakażonych

Piętnaście osób związanych z Deportivo Alaves miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – poinformował w środę klub piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Chodzi o trzech zawodników pierwszej drużyny, siedem osób ze sztabu szkoleniowego oraz pięciu pracowników.

Dzień wcześniej inny klub ekstraklasy Valencia CF ogłosił, że 35 procent testów na obecność koronawirusa przeprowadzonych wśród jego pracowników, w tym piłkarzy, dało wynik pozytywny. Z kolei Espanyol Barcelona przyznał, że w jego szeregach jest sześciu zawodników lub członków sztabu szkoleniowego zakażonych groźnym wirusem.

Pandemia koronawirusa, wykrytego po raz pierwszy w grudniu w chińskim Wuhan, torpeduje zdecydowaną większość zawodów sportowych, w tym rozgrywki największych lig europejskich. Dotychczas potwierdzono ok. 200 tysięcy przypadków zakażenia na całym świecie, zmarło ok. ośmiu tysięcy osób.

W Hiszpanii, która jest drugim po Włoszech najbardziej dotkniętym pandemią państwem w Europie, zaraziło się ponad 14 tys. osób, a zmarło 558.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, liga hiszpańska
Banki wprowadzają „wakacje kredytowe”. Kto będzie mógł odroczyć spłatę pożyczki?

Wakacje kredytowe ze względu na zagrożenie koronawirusem. Banki zaczynają wprowadzać specjalne rozwiązania dla osób, które ze względu na epidemię mogą mieć problemy ze spłatą pożyczek. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV