Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Linia tramwajowa nr 2 ruszy w listopadzie?

Po raz kolejny przesuwa się termin oddania linii tramwajowej nr 2 w Elblągu. Początkowo miała zostać przywrócona we wrześniu, potem padł termin 8 października.

Teraz już wiadomo, że „dwójka” wróci na tory najszybciej pod koniec miesiąca lub na początku listopada. Powód jest ten sam co zwykle – utrudnienia w pracach budowlanych spowodowane wykopaliskami, które muszą przebadać archeolodzy lub trudności techniczne.

Dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej Zbigniew Orzech ma nadzieję, że to ostatnie już przesunięcie terminu:

00:00 / 00:00

W śródmieściu Elbląga przebudowywane są drogi wojewódzkie 503 i 504, a równocześnie modernizowane torowiska tramwajowe. Z tego powodu od kwietnia zeszłego roku stopniowo wyłączane były niektóre z 5 linii.

Jeśli w listopadzie „dwójka” będzie przywrócona, to północna część miasta odzyska połączenie tramwajowe z centrum Elbląga. Do przyszłego roku potrwa jeszcze modernizacja torowisk w ciągu ulic Robotniczej i Browarnej. (Mira Stankiewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Zmodernizowano Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu

Po prawie 4-letniej modernizacji, Elbląski Zakład Utylizacji Odpadów został oficjalnie oddany do użytku. To była jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji komunalnych w mieście. Kosztowała prawie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV