Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Listy dla Ziemi

Ostatnią „Dziecinadę” w dużej mierze poświęciliśmy ekologii i zagadnieniom związanym z ratowaniem Ziemi. W tym celu zaprezentowaliśmy Wam relację z akcji „Listy dla Ziemi”, która trwa obecnie w całej Polsce. Jest to akcja promująca ekologię. Zainicjowała ją Fundacja Ekologiczna „Arka”. W kwietniu dzieci i młodzież w setkach polskich szkół pisze listy, w których przekonuje dorosłych do recyklingu, sadzenia drzew i innych pozytywnych zachowań, które przynoszą korzyść naszej planecie.

00:00 / 00:00

Przewiduje się, że w wydarzeniu weźmie udział milion osób. Tak więc my także przyłączyliśmy się do tej akcji. Relację z akcji „Listy dla Ziemi” z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Olsztynie przygotowała nam Kinga Grabowska. Możecie jej wysłuchać. Znajduje się bowiem tuż pod tekstem. O samym recyklingu mówiliśmy dziś także w naszym cotygodniowym cyklu „Akademia Młodego Ekologa”. Oprócz ekologii rozmawialiśmy także o poprawnej dykcji.

W związku z tym nasze studio odwiedziła Pani Lidia Kotlińska -Szulc, która odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania. Poleciła nam też odpowiednie ćwiczenia, które możemy wykonywać aby ćwiczyć swoją wymowę. W dzisiejszej „Dziecinadzie” nie zabrakło także recenzji książki. Tym razem zaprezentowała ją Ola Rebelińska. Omówiła książkę pt. „Kroniki Amora” autorstwa Coleen Paratore, Wydawnictwa Akapit Press.

A my tak jak zawsze czekamy na Was z kolejnymi ciekawymi tematami już w najbliższą niedzielę po godzinie 9.00! Do usłyszenia!

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ukrywał się przed więzieniem

Policjanci z Braniewa zatrzymali poszukiwanego nakazem sądowym 32-letniego Marka W. Mężczyzna miał spędzić 9 lat w więzieniu za usiłowanie zabójstwa. Po odbyciu części kary, został warunkowo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV