Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Los psich matek

Duszka

Dziś a audycji „Cztery łapy” zajmujemy się tematem suczek, które rodzą w starych stodołach, dziurach w ziemi, w lesie. Ukrywają swoje dzieci przed człowiekiem. Nie raz ich szczenięta zabiera człowiek i na tym się kończy ich macierzyństwo. Wówczas zostają skazane na pastwę losu, same sobie.

Często nie zastanawiamy się, co czują i dlaczego nie mogą w pełni odczuwać swego macierzyństwa. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku na czele z Barbarą Zarudzką stara się zaradzić temu problemowi i wybudować wyjątkowe miejsce dla psich mam.

W naszej audycji prezentujemy także zwierzęta do adopcji.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

FARIDA

Farida

Farida oszczeniła się w lesie, w samym środku przeraźliwych mrozów. Na szczęście trafiła wraz z szczeniętami do schroniska, skąd maluchy trafiły do nowych, kochających domów. Los jednak nie uśmiechnął się równie mocno do samej Faridy – nadal szuka własnego miejsca na ziemi, pozostając bezdomną. To wspaniała suczka – uwielbia ruch, spacery, aportowanie i otwartą przestrzeń. Kontakt z człowiekiem sprawia jej ogromną przyjemność. Z innymi psami żyje w zgodzie. Została poddana zabiegowi sterylizacji.

PEREŁKA

Perełka

Perełka to młoda, około 2-letnia suczka. Jest drobnej budowy, małą suczką. Może ważyć około 8 kg. Trafiła do schroniska wraz ze swoimi szczeniętami, cudem unikając śmierci. Perełka szukając bezpiecznego miejsca na poród znalazła rurę przepustową. Gdy znaleźli ją ludzie, jej kilkudniowe szczenięta miały iść do uśpienia, a ona miała zostać przewieziona do schroniska. Perełka z maluchami przejechała do nas aż pół Polski, by tutaj znaleźć spokój. Szczenięta Perełki już dawno są w nowych domach, a ona nadal go poszukuje. Względem człowieka jest ostrożna, nie wiemy jakie były jej losy, nie wiemy co zrobił jej człowiek. Do człowieka podchodzi z dystansem, lecz po dobrym zapoznaniu i paru smakołykach nie odstępuje go na krok. Bez problemu toleruje inne psy. Perełka potrzebuje czasu, by na nowo zaufać człowiekowi. Czy znajdzie się ktoś kto pokaże jej świat na nowo? Czy ktoś pokocha tę niewielką suczkę?

DUSZKA

Duszka

Duszka, to niewielka suczka w podeszłym wieku. Trafiła do schroniska w zaawansowanej ciąży, ciągle zastraszana, przeganiana po mieście i z ranami na ogonie. Nie wiemy jak długo się błąkała, kompletnie nie znamy jej poprzednich losów. Duszka to najprawdopodobniej doświadczona przez życie suczka, przez co potrzebuje czasu, aby się przekonać do nowo poznanej osoby. Gdy już zaufa, jest bardzo przyjacielska i ciągle domaga się pieszczot. Jest małym psem. Może ważyć około 10 kilogramów. Byłaby idealnym towarzyszem dla osoby spokojnej lub starszej. Niestety wymaga przyuczenie z zakresie chodzenia na smyczy. Czy Duszka wreszcie znajdzie swój dom, swoją przystań? Czy ktoś pokocha ją taką, jaką jest?

W sprawie adopcji proszę kontaktować się ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczenięta, suczka, macierzyństwo
W jakich sytuacjach sięgamy po poradniki?

Na różnych etapach życia zdarza się nam sięgać po poradniki, a początek rodzicielstwa, macierzyństwa jest właśnie takim momentem. Ela Malinowska, Daria Kowalska i Zuza Taraszkiewicz z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV