Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łowcy głów zatrzymali 34-letniego oszusta

Policja zatrzymała 34-letniego oszusta. Fot. KWP w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci i poznańscy „łowcy głów” wspólnie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listami gończymi. 34-latek podejrzany o dokonanie oszustw ukrywał się w Warszawie.

Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary więzienia za liczne oszustwa.

Zaczęło się od zgłoszenia mieszkanki Olsztyna o oszustwie przy transakcji internetowej. Zamówiony na 2 tysiące towar dostarczył kurier, który okazał się oszustem. Przywiózł karton z zamówieniem, w którym były jedynie papier i chusteczki. Ślad po tajemniczym kurierze zaginął.

Policja zabezpieczyła okoliczne monitoringi. Ustalono, że podejrzewany o oszustwo mężczyzna jest w Warszawie i że tym samym 34-latkiem interesują się również inne jednostki policji w kraju. Do poszukiwań włączyli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, tzw. łowcy głów.

Oszust w tym czasie kilkakrotnie zmieniał miejsce swojego zamieszkania. Został zatrzymany w jednym z lokali, przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i osadzony w policyjnym areszcie.

W mieszkaniu 34-latka zabezpieczono m.in. telefony komórkowe i pieniądze. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, zatrzymanie
Zamówiła przesyłkę przez internet. Kurier okazał się poszukiwanym oszustem

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego oszusta, który był poszukiwany dwoma listami gończymi. Oszust ukrywał się w Warszawie.  Ofiarą oszusta padła m.in. mieszkanka Olsztyna, która zamówiła przez Internet...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV