Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ludowcy odsłonili karty. Wiemy, kto będzie kandydował do Sejmu

Piotr Żuchowski. Fot. Krzysztof Pakulnicki

Polskie Stronnictwo Ludowe zatwierdziło listy wyborcze kandydatów wyborach do Sejmu z okręgów olsztyńskiego i elbląskiego.

Listę w elbląskim okręgu wyborczym nr 34 otwierać będzie przewodniczący sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Żuchowski.

Minister zaprezentował także pozostałych kandydatów partii w wyborach w tym okręgu. W sumie w okręgu elbląskim na listach PSL znalazło się 16 nazwisk. Listę zamyka wieloletni poseł Stanisław Żelichowski.

00:00 / 00:00

Urszula Pasławska. Fot. Łukasz Węglewski

W okręgu olsztyńskim nr 35 na czele listy jest posłanka PSL Urszula Pasławska, która zaprezentowała kolejnych kandydatów na liście. Znalazło się na niej aż 20 nazwisk kandydatów do Sejmu.

00:00 / 00:00

PSL udzieliło też poparcia w wyborach do Senatu startującym z własnych komitetów: Janowi Bobkowi, prof. Wojciechowi Maksymowiczowi, Stanisławowi Tołwińskiemu. Partia zastanawia się jeszcze, czy udzielić poparcia w wyborach do Senatu prof. Ryszardowi Góreckiemu, który zwrócił się do władz PSL z prośbą o wsparcie jego kandydatury.

(kkasz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PSL, wybory, Urszula Pasławska, Polskie Stronnictwo Ludowe
Działacze PiS krytycznie o organizacji obchodów świąt

Niezadowolenie z braku obchodów w Olsztynie Święta Wojska Polskiego oraz brak akceptacji miejsca uroczystości z okazji wybuchu II wojny światowej -  te dwie sprawy poruszyli poseł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV