Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łukasz Pepol

Zatorze w obiektywie Łukasza Pepola jest jednocześnie magiczne i bardzo prawdziwe.

Prof. Wojciech Prażmowski, autor tekstu do katalogu wystawy, określił fotografie Pepola słowem „bezinteresowne”. A postawa bezinteresowności powiązana z pojęciem bezinteresownej kontemplacji jest warunkiem sztuki.

Na spacer z Łukaszem Pepolem po ulicach i zaułkach kultowej dzielnicy Olsztyna zaprasza Alicja Kulik – posłuchaj

00:00 / 00:00

Zatorzanka. Fot. Łukasz Pepol

Śnieżyca na ulicy Żeromskiego. Fot. Łukasz Pepol

Zapraszamy również na wystawę fotografii Łukasz Pepol – ZATORZE, której wernisaż odbędzie się 20 listopada o godz. 18.00.

Kuratorem wystawy jest Małgorzata Jackiewicz-Garniec.

Łukasz Pepol mieszka i pracuje w Olsztynie, z fotografią związany jest od 1999 roku, zawodowo od 2009 roku. W 2008 roku ukończył Warszawską Szkołę Fotografii. Dwukrotnie nagradzany w Otwartych Mistrzostwach Fotografii (MOK Olsztyn).

W ubiegłym roku uczestniczył w wystawie pokonkursowej VIII Olsztyńskiego Biennale Sztuki „O Medal Prezydenta”. Wzoruje się na klasykach europejskiej i amerykańskiej fotografii. Inspirują go; Andre Kertesz, Henri Cartier-Bresson, Edward Weston, Josef Koudelka. Martin Parr, Brassai oraz wielu innych. Wśród polskich fotografów ceni w szczególności Wojciecha Prażmowskiego, Wojciecha Plewińskiego, Pawła Pierścińskiego, Grzegorza Przyborka, Bogdana Konopkę, Mieczysława Wieliczko.

(akul/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotografia, Małe Ojczyzny
Gloria victis w Węgoju

Czym jest dziś patriotyzm? Czy polskość jest dla nas nadal powodem do dumy, czy też nie przywiązujemy już do niej żadnej wagi? Pretekstem do rozmów na...

Zamknij