Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łukasz Staniszewski „Najlepszym z najlepszych” w kategorii społeczeństwo, nauka, kultura

Łukasz Staniszewski

Łukasz Staniszewski, współpracownik Polskiego Radia Olsztyn, otrzymał z rąk Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego Marka Brzezina laur „Najlepszym z Najlepszych”.

Wyróżnienie otrzymują osoby, instytucje lub firmy z regionu Warmii i Mazur, które w 2018 roku wyróżniły się na forum krajowym lub międzynarodowym, osiągnęły sukces i zostały docenione przez niezależne gremia lub przyczyniły się do promocji regionu w kraju oraz na świecie.

Łukasz Staniszewski jest autorem sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych i opowiadań. W lipcu 2018 roku otrzymał nagrodę im. Byrskich na Festiwalu Teatru Polskiego i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie za tekst słuchowiska „Zachwyceni”. Kilka dni temu zdobył III miejsce w konkursie Teatru Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS „Znajdź historie/ę” za scenariusz słuchowiska „Siłacze”. Już za dwa miesiące jego tom opowiadań warmińskich „Małe Grozy” zostanie wydany przez krakowskie Wydawnictwo Literackie.

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Duży pożar kurnika w Samborowie. Trwa szacowanie strat

13 tysięcy tygodniowych kurczaków zginęło w nocnym pożarze kurnika w Samborowie w powiecie ostródzkim. Z nieznanych jeszcze przyczyn, po 4:00 nad ranem, zapaliła się ściółka w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV