Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łukasz Szumowski: Nie ma danych, że wybory korespondencyjne są niebezpieczne dla życia i zdrowia

Fot. A. Guz/KPRM

Nie mamy danych, że wybory korespondencyjne są niebezpieczne dla życia i zdrowia. W połowie kwietnia będę przestawiać dane i rekomendacje, również po uzyskaniu analizy epidemicznej przygotowywanej przez głównego inspektora sanitarnego – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zaznaczył też, że pytanie dotyczące bezpieczeństwa wyborów korespondencyjnych można odwrócić i zastanowić się, czy przesyłanie paczek jest bezpieczne.

Nie ma pan takich danych i ja takich danych nie mam

– odpowiedział dziennikarzowi.

Dodał też, że wybory korespondencyjne przeprowadzono już w różnych krajach, np. w Bawarii. Dodatkowo można wysnuć pewne wnioski na postawie toczącej się sprzedaży wysyłkowej.

Jeśli dokładnie analizuje się te dane, to widzimy, co się dzieje. Również dane z ilości wzrostu sprzedaży wysyłkowej, korespondencji, która teraz się toczy między domami i firmami. Również te dane są obecne

– powiedział.

Sejm w poniedziałek wieczorem uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Trafiła ona teraz do Senatu, który na zajęcie stanowiska ma 30 dni.

Jak poinformowała we wtorek wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon, nie wiadomo jeszcze, kiedy izba zajmie się ustawą. Najbliższe posiedzenie Senatu zaplanowane jest na razie na 13-14 maja br.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w minister zdrowia
Minister zdrowia wprowadza reglamentację leków przydatnych w leczeniu COVID-19

Szef resortu zdrowia wprowadza od dziś reglamentację leków Arechin i Plaquenil. Obydwa preparaty mogą okazać się przydatne w zwalczaniu COVID-19. Jak zaznacza resort, w sytuacji trwającej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV