DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Łukasz Zakrzewski bojerowym mistrzem świata, Karol Jabłoński ze srebrem!

Łukasz Zakrzewski został bojerowym mistrzem świata w klasie DN, a srebrny medal zdobył utytułowany Karol Jabłoński. Zawody rozgrywano na jeziorze Orsasjoen w Szwecji.

W czwartek, podobnie jak w dzień wcześniej, brak wiatru uniemożliwił rywalizację, więc zaliczono wcześniejsze wyniki.

Uczestnicy regat od dwóch dni bezskutecznie czekali na odpowiedni wiatr. W poniedziałek i wtorek rozegrano jednak w kategorii elity wymaganą ilość wyścigów (cztery, a trzeba co najmniej trzy), więc wyniki po dwóch dniach uznano za ostateczne.

Złoty medal – po raz pierwszy w karierze – wywalczył zatem prowadzący po czterech wyścigach Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki. Drugie miejsce zajął dwunastokrotny mistrz świata Karol Jabłoński z OKŻ Olsztyn. Utytułowany bojerowiec wygrał drugi, trzeci i czwarty wyścig, ale w pierwszym był dopiero 26.

Brąz zdobył Rosjanin Anton Didenko. W czołowej piętnastce sklasyfikowanych zostało dziewięciu reprezentantów Polski.

Broniący tytułu Michał Burczyński po czterech wyścigach uplasował się na 17. miejscu. W zawodach brało udział ponad 130 zawodników w trzech kategoriach.

Teraz w Szwecji powinna rozpocząć się rywalizacja w mistrzostwach Europy, które mają potrwać do 16 lutego.

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Karol Jabłoński, Łukasz Zakrzewski
Pogoda daje się we znaki polskim bojerowcom

Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy odbędą się w połowie lutego najprawdopodobniej w Skandynawii. To najważniejsza impreza trwającego sezonu. Niestety polscy sportowcy nie mają odpowiednich warunków do...