Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łyżwiarze walczą w Elblągu o medale MP

Patrycja Maliszewska. Fot. Mira Stankiewicz

Ponad 90 zawodniczek i zawodników bierze udział w Mistrzostwach Polski w short tracku w Elblągu. Są to najlepsi młodzieżowcy i seniorzy z czołowych klubów, także z Elbląga i Olsztyna.

Wśród nich nasza jedyna olimpijka z Soczi, Patrycja Maliszewska z Juwenii Białystok. Jak sama przyznaje, po igrzyskach jest bardzo zmęczona, ale jako wielokrotna mistrzyni Polski nie mogła nie wystąpić w Elblągu.

Patrycją Maliszewska jest aktualnie najwyżej sklasyfikowaną polską zawodniczką. Wpływ na jej pozycję w rankingu miał udany start w Soczi. – Startowałam z numerem 44, teraz jestem czternasta, to ogromny sukces – podkreśla olimpijka.

Łyżwiarskie mistrzostwa na krótkim torze przyciągają kibiców w różnym wieku. Wiele osób przyszło specjalnie, żeby zobaczyć się Patrycją Maliszewską. Jak powiedzieli Radiu Olsztyn, to zaszczyt porozmawiać czy zrobić pamiątkowe zdjęcie z taką zawodniczką.

Mistrzostwa Polski w short tracku potrwają do niedzieli. Dziś odbędą się biegi na 500 metrów, a w niedzielę zaplanowane są starty sztafet. Wstęp na zawody jest wolny. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MP, short track
Grad medali olsztyńskich pływaków podczas Zimowych MP

Fantastyczne wyniki zanotowali pływacy AZS-u UWM Olsztyn podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które zakończyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szczegóły startu pływaków przybliża Jacek Puciło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV