Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

M. Falej: Wynik w wyborach europejskich pokazał moc mojego nazwiska. D. Rudnik: Moje postulaty są ważne i mam nadzieję, że wyborcy je docenią

Wszystkie formalności zostały dopełnione i listy wyborcze zostały zarejestrowane – zapewniali w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Monika Falej, kandydatka do Sejmu z listy Komitetu Wyborczego SLD Lewica oraz Dariusz Rudnik, kandydat do Sejmu z Prawa Sprawiedliwości.

Monika Falej kandyduje do Sejmu z listy wyborczej Komitetu Wyborczego SLD Lewica, z pierwszego miejsca w okręgu elbląskim, choć swoją działalność społeczną prowadzi głównie w stolicy Warmii i Mazur. Skąd więc taka decyzja?

To, że jestem 20 lat w sektorze pozarządowym, zawdzięczam Elblągowi. Tam zaczynałam swoją pracę. To nie jest tak, że jestem tam nieznaną osobą. Moja kandydatura i wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego pokazały moją moc, moc tego nazwiska i mojej pracy. Wywodzę się z sektora pozarządowego i chciałabym, żeby ta aktywność obywatelska nie była w żaden sposób ograniczana przez rząd, ale wręcz wspierana. To jest jedna rzecz. Kolejna to jest oczywiście samorząd, z którym współpracujemy jako organizacje pozarządowe, które niestety mają narzucane bardzo dużo ograniczeń przez obecną władzę. I to jest kwestia związana i ze służbą zdrowia, i ze szkolnictwem.

Dariusz Rudnik startuje do Sejmu z Komitetu Wyborczego w Prawo i Sprawiedliwość, z dziesiątego miejsca w okręgu olsztyńskim. Podkreślił, że jego obecność na liście kandydatów to chęć zdobywania nowych doświadczeń:

Jestem działaczem politycznym. Nie żyję z polityki, ale z pracy rąk własnych. Oczywiście doświadczenia, które zdobyłem pracy w samorządzie olsztyńskim, jak i działalności społecznej, politycznej, chciałbym przełożyć na pewne ogólniejsze reguły – te, które są ustalane na Wiejskiej. Moje ugrupowanie uznało, że jestem godny, by reprezentował PiS w Sejmie. Zwłaszcza, że moje postulaty, z którymi będę szedł do wyborów, czyli dokończenie reformy sądów, szkoły, samorządów i budowa trasy S16 – dokończenie jej w standardzie drogi ekspresowej, to są sprawy ważne i mam nadzieję, że wyborcy z okręgu olsztyńskiego to docenią.

Monika Falej zapowiedziała, że jej komitet jest gotowy do okręgowych konwencji wyborczych:

Przygotowujemy się do takiego spotkania. Będą na nim nasi trzej liderzy – i w Olsztynie, i w Elblągu. Będziemy odwiedzać te dwa okręgi tak, żeby porozmawiać, przedstawić kandydatury, ale też zacząć mówić o programie.

Dariusz Rudnik podkreślił, że Zjednoczona Prawica już dziś organizuje okręgowe konwencje wyborcze:

Wszelkie formalności zostały dopełnione, tu nie ma żadnej sensacji. A dziś w Olsztynie i Elblągu odbędą się konwencje wyborcze z udziałem Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Moniką Falej i Dariuszem Rudnikiem

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Monika Falej, Dariusz Rudnik
Minął termin zgłaszania kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu. Sprawdź, kto powalczy o głosy mieszkańców Warmii i Mazur

Wiemy, kto chce walczyć o głosy wyborców z centralnej i wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. O północy minął termin zgłaszania kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV