Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

M. Matuszewska-Boruc: czy kandydat Wiosny zdefraudował 17 milionów? M. Falej: jeśli tak rozważamy wystąpienie na drogę sądową

Gośćmi Porannych pytań były Małgorzata Matuszewska-Boruc z Partii Razem i Monika Falej z Wiosny Roberta Biedronia, kandydatki swoich ugrupowań w wyborach do Europarlamentu z okręgu warmińsko – mazursko – podlaskiego.

Są niejasności co do sposobu finansowania Wiosny Roberta Biedronia. Mamy też zastrzeżenia co do samych kandydatów tej partii – mówiła w Radiu Olsztyn Małgorzata Matuszewska-Boruc z Partii Razem.

Adrian Zandberg kilkukrotnie występował o informację na temat finansowania Wiosny. Robert Biedroń mówił, że są to drobne wpłaty od ludzi, którzy chcą żeby było inaczej, żeby było dobrze. Nie wiem, czy drobną wpłatą jest suma 139 tysięcy złotych. Oprócz zapytania o finansowanie Wiosny Zandberg wystosował też zapytanie o to, czy to jest prawda, że kandydat Wiosny z Lubelszczyzny pan M.W. jest oskarżony o defraudację 17 milionów.

Wszystko jest zgodne z przepisami – odpierała ataki Monika Falej z Wiosny Roberta Biedronia.

Pan Zandberg powinien wiedzieć, że jak składa się sprawozdanie to musi być też informacja o tym jak jest finansowana partia. Jeżeli chodzi o kandydata, to sytuacja jest jasna, od razu była reakcja. Osoba ta została rekomendowana przez lubelskich przedsiębiorców i nie jest członkiem partii. Proszę złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa, wtedy będziemy mieć jasność sytuacji. Jeżeli jest jakaś sugestia, że robimy coś nie w porządku. A jeśli mówimy o pokazywaniu nazwisk, to rozumiem, że Partia Razem pokazała wszystkie nazwiska osób, które na nią wpłacają.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Małgorzata Matuszewska-Boruc (Lewica Razem) i Monika Falej (Wiosna). Fot. P. Getka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Monika Falej, finansowanie, Lewica Razem, video, Małgorzata Matuszewska-Boruc
Iwona Arent: Zadaniem komisji śledczej ds. Amber Gold nie było szukanie złota

-Chcieliśmy sprawdzić i chcieliśmy pokazać, jak działały służby państwowe, które powinny zablokować proceder oszukania setek ludzi na ponad 800 milionów złotych - powiedziała w Porannych pytaniach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV