Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma 15 lat i już usłyszał 270 zarzutów. Nastolatek ukradł przez internet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Fot. Fotolia.com

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 15-latka, który dokonał ponad 270 oszustw i prób oszustw internetowych na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Śledztwo w tej sprawie trwało kilka tygodni.

Uczeń jednego z olsztyńskich gimnazjów dokonywał płatności internetowych i fikcyjnych darowizn korzystając z wykradzionych wcześniej danych z kart bankomatowych. Jak informuje Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie chłopak uzyskiwał dane bankomatowe np. podczas rodzinnych imprez.

15-latek podczas imprez rodzinnych wyciągał z kurtek, torebek karty bankomatowe. Następnie je sfotografował, aby potem wykorzystać informacje umieszczone na kartach. Chłopiec działając w ten sposób naraził pokrzywdzonych na straty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jedna z osób pokrzywdzonych zauważyła na swoim koncie transakcje z którymi nie miała nic wspólnego. W związku z tym postanowiła powiadomić o tym policję.

Sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, internet, nastolatek, karta bankomatowa, Rafał Prokopczyk, transakcja internetowa
Nastolatek, który rozpylił w szkole gaz pieprzowy stanie przed sądem rodzinnym

16-letni uczeń odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za rozpylenie gazu pieprzowego w jednej ze szkół podstawowych w Morągu. Jak poinformowała sierżant sztabowy Anna Balińska z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV