Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma na koncie porwanie, grożenie śmiercią i szantaż. Przed sądem stanie Rosjanin oskarżony o popełnienie pięciu przestępstw

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie
fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie stanie Rosjanin Karen V. oskarżony m.in. o wzięcie i przetrzymywanie zakładnika oraz grożenie śmiercią i porwaniem dziecka świadkowi, by ten zmienił zeznania.

Karen V. jest oskarżony o popełnienie pięciu przestępstw na terenie Rosji i Polski. W pierwszym i zarazem najpoważniejszym zarzucie Karen V. został oskarżony o to, że od 13 do 17 marca 2017 r. na terenie Obwodu Kaliningradzkiego, uprowadził i przetrzymywał obywatela Polski Artura K. oraz groził m.in. śmiercią i porwaniem syna Teresie S. jako świadkowi w prowadzonym przez policję postępowaniu o „stalking”.

Groźbą porwania syna Karen V. chciał w ten sposób zmusić kobietę, z którą był wcześniej w związku, do zmiany obciążających go zeznań. Miał zakaz zbliżania się do niej. Arturowi K. Rosjanin groził śmiercią, używał noża, zabrał mu pieniądze i auto. Chciał też wymusić okup.

Karen V. był w konflikcie także z Arturem K., którego miał oskarżać o złożenie obciążających go wyjaśnień w sprawie o wymuszenia rozbójnicze. Karen V. został zatrzymany w listopadzie 2018 r. i obecnie jest w Zakładzie Karnym w Barczewie. Rosjanin nie przyznaje się do winy.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, Barczewo, proces, sąd okręgowy, porwanie, grożenie
To historyczny dzień w dziejach Olsztyna. Dziś uroczyście otwarto ostatni odcinek południowej obwodnicy Olsztyna

Od dziś kierowcy mogą korzystać z całej południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Otwarcia ostatniego brakującego odcinka tej trasy, pomiędzy węzłami Olsztyn Południe i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV