Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma ograniczyć liczbę nieszczęśliwych wypadków. W Mikołajkach rusza kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Fot. Fotolia

Na plaży w Mikołajkach uroczyście rozpocznie się warmińsko-mazurska odsłona kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Będzie to trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, w którą aktywnie włączają się także służby z regionu.

W uroczystej inauguracji, zaplanowanej na godzinę 10 na plaży miejskiej przy bazie MOPR w Mikołajkach, wezmą udział m.in. wojewoda warmińsko-mazurski – Artur Chojecki, Jolanta Piotrowska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, naczelnik wydziału bezpieczeństwa żeglugi z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Krzysztof Błaszkiewicz, burmistrz Mikołajek – Piotr Jakubowski oraz insp. Tomasz Klimek – komendant wojewódzki policji w Olsztynie.

Na plaży policjanci przypomną zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Pokażą także sprzęt wykorzystywany w tej służbie. Swoje stoiska przygotowali także przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wody Polskie w Białymstoku oraz Miejskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Mikołajkach.

W „Krainie Tysiąca Jezior”, jak nazywane są Warmia i Mazury, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie lub nad wodą jest szczególnie ważne. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, ale także do zarządców kąpielisk, wypożyczalni sprzętu wodnego czy ośrodków wypoczynkowych.

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie – ograniczenie liczby utonięć.

Kampania potrwa do końca września.

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, mikołajki
Nowi oficerowie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Promocję odebrało ponad stu funkcjonariuszy

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie uroczyście zakończyła szkolenie oficerów. Promocja na pierwszy stopień oficerski odbyła się z udziałem przedstawicieli rządu i kierownictwa policji. Do uroczystej promocji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV