Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma symbolizować wyłudzenia, których mafie paliwowe dokonywały za rządów koalicji PO-PSL. „Cysterna wstydu” przyjechała do Olsztyna

fot. Przemysław Getka

„Cysterna wstydu” przyjechała do Olsztyna. To ogólnopolska akcja, podczas której kandydaci Prawa i Sprawiedliwości pojawiają się w towarzystwie cystern, symbolizujących wyłudzenia podatkowe.

Cysterny jeżdżące po całej Polsce mają symbolizować wyłudzenia, których mafie paliwowe dokonywały za rządów koalicji PO-PSL. Według PiS to wina ówcześnie rządzących, którzy nie byli w stanie ukrócić tego procederu. – Przez 8 lat rządów PO i PSL podatnicy stracili łącznie 68 miliardów złotych – twierdzi poseł PiS Jerzy Gosiewski, startujący obecnie do Sejmu z listy PiS w okręgu olsztyńskim.

00:00 / 00:00

– A dzięki oszczędnościom poczynionym przez obecny rząd na ograniczeniu tych wyłudzeń możemy finansować liczne programy społeczne, z 500 Plus na czele – dodaje Dariusz Rudnik, również startujący z listy PiS w okręgu olsztyńskim.

00:00 / 00:00

Platforma Obywatelska zarzuca natomiast PiS-owi mówienie nieprawdy.

Rynek paliw był priorytetowym obszarem, jeśli chodzi o kontrole. Poza tym wprowadziliśmy rozwiązania, które miały ograniczać wyłudzenia. Wprowadziliśmy rozliczenia miesięczne, kaucje gwarancyjne, wysokie koncesje na obrót paliwami. Wprowadziliśmy tzw. opłatę zapasową, dokonywaliśmy też zmian w ordynacji podatkowej – tu najbardziej znanym punktem jest jednolity plik kontrolny VAT

– wymienia poseł PO i były wiceminister finansów Janusz Cichoń, „jedynka” na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej w okręgu olsztyńskim.

00:00 / 00:00

PiS na te argumenty odpowiada natomiast zarzutami o nieudolność. – Być może próbowali walczyć z szarą strefą, ale zrobili to nieudolnie, bo przez te lata uciekły miliardy złotych – mówi posłanka PiS Iwona Arent, kandydująca z listy PiS w okręgu olsztyńskim.

00:00 / 00:00

– Poza tym to są też inne obszary, na których VAT wyłudzano, nie tylko paliwa. Np. nigdy nie byliśmy potentatem w produkcji telefonów komórkowych, a na papierze byliśmy – dodaje Robert Nowacki, również startujący z listy PiS w okręgu olsztyńskim.

00:00 / 00:00

Politycy PiS zapowiadają, że „cysterny wstydu” będą pojawiały się w regionie do końca kampanii wyborczej.

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, kampania wyborcza, video, Cysterny wstydu
Zbigniew Babalski: Cysterny Wstydu PO-PSL pokazują, że straszenie przez 8 lat PiS-em nie potwierdziło się

Cysterny Wstydu PO-PSL jeżdżące po Polsce nie są czarnym PR-em - przekonywał w Porannych pytaniach poseł PiS Zbigniew Babalski. Babalski przekonywał, że Cysterny nie są odpowiedzią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV