DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Maciej Sarnacki powalczy o medal ze światową czołówką

Maciej Sarnacki – Grand Prix w Abu-Zabi. Fot. FB

Chcę mocno zakończyć ten rok – tak judoka Gwardii Olsztyn, Maciej Sarnacki, komentuje wczorajszą decyzję o jego starcie w elitarnym turnieju Masters w Sankt Petersburgu.

W Rosji w połowie grudnia w swoich kategoriach wagowych rywalizować będzie po 16 najlepszych zawodników z całego świata. Maciej Sarnacki wystartuje w kategorii plus sto kilogramów. Teraz szlifuje formę na obozie przygotowawczym w Cetniewie

Posłuchaj rozmowy z Maciejem Sarnackim

00:00 / 00:00

Czuję się gotowy, choć nie ukrywam, że jestem nieco zmęczony tym sezonem. Jednak jest dużo punktów do zdobycia i atrakcyjne nagrody finansowe. Będą też bardzo mocni rywale. Każda wygrana będzie bardzo cenna. Myślę, że każde miejsce w siódemce mnie ucieszy, a jeżeli przywiozę medal – będzie jeszcze lepiej. Nie obawiam się żadnego rywala. Myślę, że jeżeli będę w tak dobrej dyspozycji jak w Abu Zabi czy w Hadze, to mogę z każdym podjąć równorzędną walkę

– przyznał Maciej Sarnacki.

Poza olsztynianinem do turnieju zakwalifikowały się też Agata Perenc i Agata Ozdoba-Błach. W rankingu światowym Maciej Sarnacki zajmuje 15. miejsce. Masters organizowany jest do 2010 roku. Dotychczas na podium stanęła tylko jedna polska zawodniczka – Urszula Sadkowska. W kategorii +78 kg zajęła trzecie miejsce w inauguracyjnej edycji imprezy.

Autor/redakcja: K. Piasecka

Więcej w judo, Maciej Sarnacki, Gwardia Olsztyn
Srebrny medal Macieja Sarnackiego w Hadze dał mu awans do prestiżowego finału sezonu!

Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn na podium zawodów Grand Prix w judo w Hadze. Zajął drugie miejsce. Dzięki temu, wystąpi w bardzo prestiżowym podsumowaniu sezonu rangi...