Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mafia, religia, polityka i młodość

Kadr z serialu „Gomorra”

W najnowszej audycji Łukasz Adamski i Monika Szczygło omawiają bardzo różnorodne produkcje. Jest duchowo, mafijnie, politycznie i młodzieżowo!

„Gomorra” czyli najlepszy serial o włoskiej mafii ostatnich lat ma swój 3 sezon na HBO. Steven Spielberg pokazuje znów swoją dziecięcą twarz w kinowym”Player One”, Donald  Trump przeraża w świetnym dokumencie Netflixa „Trump. Amerykański sen”, zaś Maria Magdalena została ochrzczona mianem feministki w rewizjonistycznym filmie „Maria Magdalena” Gartha Davisa.

Najbardziej dosłowny, realistyczny i przerażający obraz włoskiej mafii wrócił w trzecim sezonie. Nikt wcześniej tak nie pokazał neapolitańskiej kamory jak twórcy serialu zainspirowanego książką ukrywającego się wciąż dziennikarza Roberta Saviano. Nikt wcześniej  też nie pochlastał tak mitologii włoskiej mafii jak twórcy tego przenikliwego serialu. „Gomorra” to wiwisekcja organizacji, której macki obejmują cały świat. Obraz mafii jest pozbawiony lukru. Przyjaciele mordują się bez mrugnięcia okiem, eliminują też swoje kochanki, żony i dzieci.

– pisał o serialu na wPolityce.pl Łukasz Adamski.

Posłuchaj audycji Do zobaczenia

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Kadr z serialu „Gomorra”

Kadr z serialu „Gomorra”

Kadr z serialu „Gomorra”

Kadr z serialu „Gomorra”

Kadr z serialu „Gomorra”

Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV