Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Magdalena Rafalska: Strefa Tempo 30 ma ograniczyć ruch tranzytowy

Magdalena Rafalska – dyrektor wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Ulicami olsztyńskiego Śródmieścia – maksymalnie 30 kilometrów na godzinę – to jedno z rozwiązań, jakie zakłada projekt Strefa Tempo 30.

Magdalena Rafalska, dyrektor wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa w Olsztynie jest zdania, że spowolnienie ruchu na części ulic Śródmieścia będzie sprzyjać rozwojowi tej części miasta. Podkreśla, że Strefa 30 ma doprowadzić do „równouprawnienia” wszystkich uczestników ruchu w Śródmieściu Olsztyna.

Strefa Tempo 30 jest jednym z założeń Zintegrowanego Programu Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia Olsztyna. Program ten przewiduje też wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych, przekierowanie tranzytu śródmiejskiego na zewnętrzny ring, budowę kładki między dworcem Głównym a Zatorzem oraz likwidację aresztu śledczego i adaptację jego budynków. Decyzja, czy i kiedy program zostanie wprowadzony, należeć będzie do radnych Olsztyna.

Do wysłuchania rozmowy z Magdaleną Rafalską zaprasza Leszek Cimoch

00:00 / 00:00

(msoch/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, Magdalena Rafalska
Ryszard Górecki: UWM jest także przedsiębiorstwem pracowniczym

W Olsztynie trwa Święto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W Porannych pytaniach Radia Olsztyn profesor Górecki mówił m.in. o tzw. inteligentnych specjalizacjach, którymi zajmuje się uniwersytet. Chodzi o produkcję...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV