Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mają do pokonania rowerami ponad 260 kilometrów. „Robimy to dla księdza Jerzego”

Z Olsztyna do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki wystartowała sztafeta rowerowa. Ponad 50 osób w ciągu dwóch dni ma do pokonania ponad 260 kilometrów.

To największa, jak do tej pory grupa, w której jadą działacze NSZZ Solidarność, członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, Stowarzyszenia Pro Patria oraz duża grupa młodzieży z Miłakowa i Dobrego Miasta.

Przed wyjazdem pielgrzymi uczestniczyli w mszy świętej pod przewodnictwem arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza, a potem w asyście władz rządowych i samorządowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności.

W czasie 260-kilometrowej trasy uczestnicy sztafety będą mieli tylko jeden przystanek w Ciechanowie. W czwartek dotrą do Warszawy, gdzie przy kościele św. Stanisława Kostki modlić się będą przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który w tym roku skończyłby 70 lat.

Wśród rowerzystów jest równolatek ks. Jerzego legenda olsztyńskiej Solidarności Władysław Kałudziński. Jak powiedział Radiu Olsztyn dopóki starczy mu sił będzie brał udział w sztafetach.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

W Warszawie warmińsko-mazurscy pielgrzymi połączą się z sztafetą katowicką, w skład której wchodzą górnicy z kopalni Wujek.

 

Autor: DGrzymska
Redakcja: ŁSadlak/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pielgrzymka, video, wideo, pielgrzymka rowerowa, Ksiądz Jerzy Popiełuszko, sztafeta rowerowa
Wystawa „Matki Niepokornych”. Wśród 20 bohaterek matki opozycjonistów z Kętrzyna

"Matki Niepokornych" - to bohaterki wystawy, którą można oglądać w holu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Zdjęcia matek opozycjonistów wzbogacone są fragmentami rozmów i wspomnieniami. Wśród 20...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV