Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małe Grozy. Debiut literacki Łukasza Staniszewskiego już w sprzedaży

To hipnotyzująca i magiczna opowieść z serca Warmii. Dziś do księgarń trafiła debiutancka książka Łukasza Staniszewskiego „Małe Grozy”.

Łukasz Staniszewski jest pisarzem, dramaturgiem i twórcą scenariuszy słuchowisk radiowych. Od wielu lat pracuje w Radiu Olsztyn. Za swoją twórczość – w tym teksty będące częścią mikropowieści Małe Grozy – otrzymał liczne nagrody na ogólnopolskich konkursach literackich. Został też doceniony jako dramaturg i autor słuchowisk m.in. na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie (za słuchowisko „Zachwyceni”) i w konkursie Teatru Polskiego Radia (za słuchowisko „Siłacze”).

W „Małych Grozach” Stary Jerycho hoduje pod powiekami perły, Michał Toporek konstruuje niemożliwe maszyny, moc opowieści Józwy jest tak nieodparta, że przyciąga wszystkie kobiety, Daniłło czyta w myślach, a Karolina burzy krew nawet w drewnianym strachu na wróble. Jeśli Warmia nie miała dotąd swojej mitologii – duchów, strachów, kusicielek i demonów – mieszkający w Olsztynie Łukasz Staniszewski wypełnia ten brak swoim brawurowym debiutem powieściowym. Pełne zmysłowości, zaskakujące i oryginalne historie, które tworzą realistyczny, a zarazem magiczny obraz Warmii – mikroświata, którym rządzą popędy, pragnienia i tęsknoty, a jedynym sposobem na zaspokojenie niepohamowanego apetytu na życie jest odnalezienie jedności z naturą, choćby i poza moralnością.

– czytamy na stronie Wydawnictwa Literackiego.

„Małe Grozy” od 18 marca można kupić w księgarniach tradycyjnych oraz internetowych. Dostępne są w formie papierowej oraz jako e-book.

 

Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Łukasz Staniszewski
Za nami premiera słuchowiska „Halo Ziemia!”. Autorem jest nasz redakcyjny kolega – Łukasz Staniszewski

W olsztyńskim planetarium odbyła się premiera słuchowiska Łukasza Staniszewskiego zatytułowane „Halo Ziemia!” w reżyserii Cezarego Ilczyny z udziałem Dariusza Siastacza i Marcina Tomasika - aktorów Teatru...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV