Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małe zainteresowanie tegorocznym budżetem obywatelskim Elbląga

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

Jeszcze tylko do piątku mieszkańcy Elbląga mogą składać wnioski do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. Zmiana przepisów spowodowała nikłe zainteresowanie zgłaszaniem lokalnych inicjatyw.

W tym roku na pomysły elblążan ratusz przeznaczył ponad 3 miliony złotych. Do tej pory do Urzędu Miasta trafiło zaledwie osiem propozycji. To może się zmienić, bo jak wskazuje doświadczenie, najwięcej wniosków trafia do urzędu w ostatnich dniach.

Być może formuła się już wypaliła, a być może to nowe przepisy wprowadzone w tym roku zniechęcają do aktywności. Teraz każdy wniosek musi być wsparty podpisami osób, które chcą jego realizacji

– wyjaśnia rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak.

Elbląg był jednym z pierwszych polskich miast, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. W pierwszej edycji w roku 2012 elblążanie wskazali rekordową liczbę 777 propozycji. Po selekcji do dalszego etapu urzędnicy zakwalifikowali 123 pomysły, które zostały poddane głosowaniu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
W Elblągu rozgrywane są wojskowe Mistrzostwa Polski w judo

W zawodach uczestniczy ponad 90 kobiet i mężczyzn w siedmiu kategoriach wagowych. Dziś zawodnicy walczą o medale indywidualnie, jutro zmierzą się w drużynach. Wojskowe mistrzostwa zostały...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV