Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małgorzata Kopiczko: Posiedzenie Sejmu zostało przerwane, ale senatorowie spotkają się jeszcze przed wyborami

Małgorzata Kopiczko – senator PiS

Zaskoczyła mnie decyzja o przerwaniu posiedzenia Sejmu, ale ją rozumiem – mówiła w Porannych pytaniach senator Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Kopiczko.

Sejm zebrał się w środę, ale planowane na 3 dni posiedzenie pierwszego dnia zostało przerwane. Posłowie spotkają się ponownie tuż po wyborach. Było to uzasadniane krótką kampanią wyborczą i faktem, że posłowie chcą spotykać się z wyborcami. Senator PiS Małgorzata Kopiczko przyznała na naszej antenie, że nie spodziewała się takiej decyzji.

Trochę mnie zdziwiła ta decyzja, bo od dawna jest zaplanowany porządek obrad. Rozumiem to, bo są bieżące zajęcia senatora i posła, a kampania wyborcza jest dodatkowym elementem, który trzeba zrealizować.

Mimo przerwy w obradach Sejmu, Senat spotka się przed wyborami na jeszcze jednym posiedzeniu. Ma się ono rozpocząć 25 września.

Senator Kopiczko podkreślała, że mimo korzystnych sondaży, jest pełna przedwyborcza mobilizacja

Jest mobilizacja. Nigdy sondaże nie przesądzają o wyborze. Szanujemy swoich konkurentów, ja osobiście bardzo ich szanuję. Staram się podczas swojej kampanii podsumować rządy Prawa i Sprawiedliwości i przekonać wszystkich, że jest to dobry czas.

Według badań opinii publicznej, PiS zdecydowanie prowadzi. W zależności od badania może liczyć na poparcie sięgające od 39 do 48 procent. Według senator, nie zwalnia to jednak polityków tej partii od prowadzenia aktywnej kampanii. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Małgorzatą Kopiczko 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, senator
Znaczenie przekopu Mierzei Wiślanej dla portu w Elblągu i raport końcowy Komisji śledczej ds. VAT. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

"Jeden na Jednego" - audycja publicystyczna z udziałem polityków opozycji i partii rządzącej. Rozmawiano o propozycjach Prawa i Sprawiedliwości, które padły podczas konwencji w Elblągu oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV