Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małżeństwo z Lubawy otworzyło okno życia

Fot. ks. Paweł Borowski

Magdalena i Jarosław Pankowscy kupili i wyremontowali zaniedbany budynek w Lubawie, do którego od dziś, bez żadnych konsekwencji można oddać dziecko.

Wszystko trwało 6 lat i w końcu udało się. Teraz w budynku przy ul. Spichlerzowej 14 pracę rozpoczęło założone przez Pankowskich „Stowarzyszenie św. Józefa”. Działalność wspierana jest przez diecezję toruńską, która podobne okna życia prowadzi już w Toruniu i Grudziądzu.

Magdalena Pankowska, prezes stowarzyszenie powiedziała nam, że uruchomienie punktu w Lubawie było związane z chęcią niesienia pomocy kobietom i dzieciom, które będą miały szanse na życie.

Stowarzyszenie św. Józefa w Lubawie chce rozwijać działalność, pomagać osobom samotnym, biednym lub po prostu będącym w trudnej sytuacji życiowej. W najbliższych planach jest uruchomienie stołówki dla ubogich.

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, pomoc, Mątki, okno życia
Bajkowóz z książkami u pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie

„Czytanie to najwspanialsza zabawa, jaką ludzie wymyślili”. Te słowa Wisławy Szymborskiej były mottem wspólnego czytania książek w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Mali pacjenci, ich rodzice i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV