Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Mama kazała pomagać potrzebującym”. Dziewczynka wręczyła obcemu mężczyźnie plik banknotów

Fot. KWP Olsztyn

Oficer prasowa policji w Bartoszycach Marta Kabelis powiedziała, że dziewczynka wręczyła nieznajomemu kilkaset złotych. – Podjechała do obcego mężczyzny rowerem, z plecaka wyjęła pieniądze i dała je. Gdy obdarowany zapytał dziewczynkę, o co chodzi, ta odpowiedziała, że mama kazała jej pomagać potrzebującym i odjechała – powiedziała Kabelis.

Dziewczynka wręczyła mężczyźnie pieniądze w okolicach ogródków działkowych w Bartoszycach przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Gdańskiej. Mężczyzna zapewnił policję, że przez dłuższy czas czekał na kogoś dorosłego, komu będzie mógł oddać pieniądze, ale ponieważ nikt nie przyszedł, zaniósł banknoty na policję i opowiedział o zdarzeniu.

Od tamtej pory szukamy dziewczynki i jej rodziców. Niestety bezskutecznie. Mamy nadzieję, że nagłośnienie sprawy pomoże w dotarciu do właścicieli pieniędzy

– powiedziała Kabelis i dodała, że pieniądze są zdeponowane na policji.

00:00 / 00:00

Mężczyzna, który otrzymał pieniądze opisał dziewczynkę jako szczupłą ciemną blondynkę w różowej bluzie. Rower, którym się poruszała, był koloru zielonego i miał z przodu koszyczek. Policja ma nagrania z monitoringu, na którym widać postać dziewczynki jadącej rowerem.

Wszyscy, którzy mogą znać dziewczynkę lub jej rodziców proszeni są o kontakt z bartoszycką policją.

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, monitoring, poszukiwania, banknoty
Zadłużenie użytkowników smartfonów z Warmii i Mazur wobec firm telekomunikacyjnych przekroczyło już 46 milionów złotych

Według danych Krajowego Rejestru Długów, zaległości te przekroczyły miliard 14 milionów złotych. Problem dotyczy głównie mniejszych miast. Niepokojąco rośnie też zjawisko zadłużenia w najmłodszej grupie osób,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV