Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mamed Ch. zatrzymany. Chodzi o paserstwo luksusowych samochodów [AKTUALIZACJA]

Były olsztyński zawodnik MMA Mamed Ch. zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w sprawie paserstwa luksusowych samochodów. Przesłuchanie zaplanowano na jutro. Jeszcze dzisiaj zostanie przewieziony do Katowic.

Mężczyzna został zatrzymany w Olsztynie przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Ujęcia dokonano na zlecenie Prokuratury Krajowej.

– Wcześniej w sprawie zatrzymano cztery osoby – mówi Aleksandra Nowara ze Śląskiej Policji. Zaznaczyła, że mężczyzna został zatrzymany w związku z toczącym się w katowickiej prokuraturze śledztwem. Dodała, że ostatnie takie zatrzymanie miało miejsce na przełomie kwietnia i maja w województwie świętokrzyskim i niewykluczone są kolejne. 38-latek usłyszy zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu.

Wśród luksusowych samochodów znalazły się m.in. Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6 i BMW serii 7. Zatrzymania dokonano na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Zatrzymany po doprowadzeniu do prokuratury usłyszy zarzuty. Po ich ogłoszeniu prokurator podejmie decyzję w przedmiocie środków zapobiegawczych

– podał dział prasowy PK.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że Mamed Ch. to Polak czeczeńskiego pochodzenia, który walczył w MMA w latach 2009-2018. Należał do klubu Arrachion Olsztyn. Stoczył 42 zawodowe walki, z których 34 wygrał. Karierę sportową zakończył w grudniu ubiegłego roku.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)/A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w antyterroryści, MMA, zatrzymanie, uwaga, pilne
Nielegalna wytwórnia papierosów w Elblągu. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyroby tytoniowe o wartości prawie 38 tysięcy złotych

Morski Odział Straży Granicznej w Elblągu zlikwidował domową wytwórnię papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli krajankę tytoniową i prawie 1200 paczek nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich łączna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV