Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mammobus stanął w centrum Olsztyna. Bezpłatne badanie trwa zaledwie 15 minut

Fot. Kinga Grabowska

Badanie mammograficzne trwa od 10 do 15 minut. Nawet na tak szybką diagnostykę wiele kobiet nie ma czasu. Dlatego warto to zrobić w dniu wolnym od pracy. Dziś specjalny mammobus stanął w centrum Olsztyna.

To mobilna pracownia mammograficzna, która czeka na kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia. Jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi – najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet. Badania wykonywane są bezpłatnie, w ramach umowy podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jak się okazuje kobiety chętnie się badają. Do południa na badanie zgłosiło się ponad 20 pań – wyjaśniała Maria Figlewska, technik rentgenowski w mammobusie.

Panie przychodzą, dają swój dowód osobisty, wypełniamy krótką ankietę, która trafia do systemu centralnego. Wykonujemy 4 zdjęcia. Praktycznie 5 minut i panie są po badaniu.

Mammobus przy Urzędzie Wojewódzkim będzie stał dziś do godziny 17.00. Poniżej publikujemy harmonogram stacjonowania mammobusu w województwie warmińsko-mazurskim.

Mammobus w Twoim mieście. Sprawdź, gdzie i kiedy

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, mammobus
Więcej szkół do likwidacji. Do kuratorium w Olsztynie wpłynęły uchwały o zamiarze zamknięcia szkół w warmińsko-mazurskich gminach

Do końca lutego samorządy miały czas na podejmowanie uchwał o zamiarze likwidacji szkół. Do kuratorium oświaty w Olsztynie trafiły 34 takie uchwały. Teraz kuratorium ma miesiąc...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV