Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mandat można zapłacić kartą. Węgorzewscy policjanci mają już terminalne płatnicze

Węgorzewscy policjanci ruchu drogowego dołączyli do grona pozostałych funkcjonariuszy, którzy otrzymali terminale płatnicze.  Kierowcy, którzy  zostaną ukarani mandatem, będą mogli go opłacić u policjanta.

Nowy sposób płatności jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę.

Do policjantów wydział ruchu drogowego z węgorzewskiej komendy trafiły dwa tego rodzaju urządzenia. Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie, aby z nich korzystać.

Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń funkcjonariuszy – kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. Na opłacenie mandatu  za pomocą terminala płatniczego zdecydowało się 20 użytkowników dróg, którzy za swoje nieprawidłowe zachowania zapłacili ponad 1200 złotych.

Fot. Policja

Fot. Policja

Autor: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, mandat, terminal, ruch drogowy
Nietypowa wizyta saperów w Sorkwitach

To było nietypowe spotkanie mrągowskich policjantów oraz żołnierzy Patrolu Rozminowania nr 12 w Orzyszu z mieszkańcami gminy Sorkwity. Specjaliści pokazali, jak niebezpieczne mogą być niewypały i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV