Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mandat zapłacisz kartą także w powiecie piskim

Policjanci piskiej drogówki otrzymali terminale płatnicze, fot. Policja

Policjanci piskiej drogówki otrzymali terminale płatnicze, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za popełnione wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a do tego nie tracąc czasu.

Co najważniejsze, to nowoczesne urządzenie dostępne jest również dla osób, które popełniły wykroczenie, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.

Funkcjonariusze piskiej drogówki otrzymali 3 takie urządzenia. W terminal wyposażony jest każdy patrol dbający o bezpieczeństwo na drodze.

Z relacji policjantów piskiej drogówki wynika, że kierowcy chętnie korzystają z takiej możliwości opłacenia mandatu. Zdarza się, że w ciągu służby blisko połowa wystawionych przez funkcjonariuszy mandatów uiszczona została przy użyciu tych urządzeń.

Podczas działań „Prędkość’ przeprowadzonych w czwartek (15 lutego br.) na drogach powiatu piskiego, już pierwszy zatrzymany kierujący, który przekroczył dozwoloną prędkość skorzystał z możliwości opłacenia mandatu w wysokości 100 złotych kartą.

Tylko w ciągu minionego tygodnia 37 mandatów, na łączną kwotę 4200 złotych, opłaconych zostało przy wykorzystaniu terminali płatniczych, którymi dysponują funkcjonariusze piskiej drogówki.

Na chwilę obecną sposób dokonywania płatności nie dopuszcza opłacania mandatów otrzymanych wcześniej, ani tych które osoby ukarane zdecydowały się opłacić w sposób inny niż na miejscu dzięki użyciu terminala.

Źródło KPP Pisz
Redakcja: A.Socha

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podczas 20. Wenty Dobroczynnej zebrano rekordową kwotę. Środki trafią do niepełnosprawnych w Ostródzie

40 tysięcy złotych udało się zebrać podczas 20. Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej. Początkowo mówiliśmy o kwocie 35 tysięcy złotych, jednak wzrosła ona po podliczeniu wszystkich licytacji....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV