Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spadochroniarze skakali do jeziora Ukiel


Niecodzienny widok mogli podziwiać mieszkańcy Olsztyna. Na wysokości kilkuset metrów nad miastem latały wojskowe samoloty.

Były to ćwiczenia 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego – poinformował major Grzegorz Skalski, rzecznik prasowy dowódcy jednostki.

Ćwiczenia te odbywają się raz do roku, staramy się skakać do wody. Ma to związek z tym, aby żołnierze obyli się w sytuacjach np. lądowania na wodzie.

Dzisiaj spadochroniarze skakali do jeziora Ukiel z wysokości 200 metrów.

Z kolei Krzysztof Kuriata, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie powiedział, że są to samoloty z lotniska w Malborku. Żołnierze ćwiczą m.in. skoki do jeziora Ukiel.

Wojsko rządzi się swoimi prawami, mają pełne prawo do tego typu ćwiczeń. Jeżeli zarezerwowali przestrzeń powietrzną nad Olsztynem, to znaczy, że wyraziła na to zgodę Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Zapewniam, że wszystko odbywa się spokojnie

– komentował Krzysztof Kuriata.

00:00 / 00:00

W ćwiczeniach udział wzięło ponad 60 żołnierzy.

Posłuchaj relacji Agnieszki Podbielskiej

 

Autor: L. Tekielski/K. Piasecka/A. Podbielska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, lotnisko, samolot, manewry, video, Krzysztof Kuriata
Rajd Kormoran już w niedzielę. Duet Staniszewski/Rozwadowski jednym z faworytów

Rajd Kormoran jest od kilku lat eliminacją cyklu Szuter Cup. Do rywalizacji na trasach wokół Mikołajek przystępuje olsztyńska załoga Zbigniew Staniszewski/Sebastian Rozwadowski  jadąca Fordem Fiesta R5....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV