Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maraton z Romeo i Julią

Teatr Sewruka w Elblągu zaczyna maraton z Romeo i Julią, fot. http://www.teatr.elblag.pl

Teatr Sewruka w Elblągu zaczyna maraton z Romeo i Julią. Codziennie, aż do wtorku będzie wystawiana inna wersja szekspirowskiego dramatu.

Dziś na scenie wystąpią tylko Polacy, ale już jutro polska Julia będzie się spotykała się z litewskim Romeo. Od jutra w rolach Capulettich, Montecchich oraz Księcia i zakonników widzowie zobaczą aktorów z Kłajpedy, Kaliningradu i Elbląga.

Każdy zespół pracował osobno. Wspólne są scenografia, muzyka czy układy walk. Trzy zespoły zgrywały się ze sobą już w Elblągu, przed oficjalną premierą, która odbędzie się w niedzielę.

Jak wyjaśnia dyrektor elbląskiej sceny Mirosław Siedler, duże sceny były przygotowywane razem w Kłajpedzie czy Kaliningradzie. Ale każdy spektakl jest inny.

Ta międzynarodowa obsada to efekt projektu „Dialog multikulturowy – multikulturowe teatry – wzmocnienie integracji społecznej i kulturowej obszarów granicznych”, w programie Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska.

W projekcie uczestniczą: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Teatr Dramatyczny w Kaliningradzie i Teatr Muzyczny w Kłajpedzie. Premiera na Litwie odbędzie się w styczniu przyszłego roku, a w Kaliningradzie w kwietniu. (Mira Stankiewicz/as

plakat maratonu z Romeo i Julią, fot. http://www.teatr.elblag.pl

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV