Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Eustachego, Mariki, Mirelli
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Marcin Domian: Wspólnie starajmy się o dobro naszych pupili

Fot. Archiwum Polskiego Radia Olsztyn

Dziś w Bliższych Spotkaniach głównym tematem jest akcja społeczna Polskiego Radia Olsztyn „Przyjaciół się nie wyrzuca”. Nasze studio wyjazdowe znajduje się przed hipermarketem TESCO w Olsztynie, gdzie zbieramy karmę dla zwierząt ze schronisk w Tomarynach i Ostródzie. Czekamy na Was do godziny 18.

Pomagać można na różne sposoby, jednym z nich jest dostarczenie budy  do schroniska. O #AkcjiBuda w rozmowie z Agnieszką Lipczyńską opowiadał Marcin Domian.

Włączyliśmy się ze znajomymi z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości do akcji przewiezienia bud ze Skandawy do schroniska w Szczytnie. Była to nasza spontaniczna decyzja, zobaczyliśmy na jednym z portali społecznościowych ogólną prośbę o przewiezienie psich bud. Zrobiliśmy to z dobroci serca. Sama akcja zajęła nam cały dzień, ale czego nie robi się dla zwierzaków.

Czy w planach są dalsze inicjatywy, podobne do #AkcjiBuda?

Staramy się promować dobre postawy, w najbliższym czasie będziemy chcieli wyprowadzać zwierzęta ze schronisk na zewnątrz

Jednym z głównych haseł akcji „Przyjaciół się nie wyrzuca” jest ograniczenie przypadków znęcania się nad zwierzętami.

Według mnie, kluczowa w tym aspekcie jest edukacja od najmłodszych lat. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zwierzę też ma uczucia, dlatego nie wolno ich krzywdzić.

Marcin Domian opowiedział również o swoim czworonogu, z którym spędza wolne chwile.

Jest to owczarek niemiecki, Reks. Zabawa z nim wypełnia każdą moją wolną chwilę, których w ostatnim czasie mam mało.Zachęcam olsztynian i nie tylko, razem wspólnie starajmy się o dobro naszych pupili.

Autor: A. Dybcio

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Przyjaciół się nie wyrzuca, marcin domian
Przyjaciół się nie wyrzuca

Od tygodnia w Polskim Radiu Olsztyn mówimy o tym, aby kochać i szanować zwierzęta. Staramy się uwrażliwiać naszych słuchaczy na ich los. Także w minionej "Dziecinadzie"...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV