Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Kulasek: Jeżeli 10 maja odbędą się wybory prezydenckie, będziemy walczyć do końca o drugą turę dla Roberta Biedronia

Marcin Kulasek. Fot. Przemysław Getka

Wybory nie powinny się odbyć ani 10 maja, ani 17, ani 13 maja – mówił  poseł Lewicy Marcin Kulasek. Z sekretarzem generalnym SLD rozmawiał w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Krzysztof Kaszubski.

Zdaniem Marcina Kulaska przeszkodą w przeprowadzeniu wyborów prezydenckich jest pandemia koronawirusa. Poseł podkreślił, że Lewica stanowczo sprzeciwia się jakimkolwiek zamianom w konstytucji.

Wybory prezydenckie nie powinny się odbyć teraz, kiedy cały naród walczy z pandemią koronawirusa. Nasze stanowisko w przeciwieństwie do innych sił opozycyjnych nie zmienia się. Lewica mówi o tym, że są konstytucyjne możliwości przesunięcia wyborów. Można wprowadzić stan nadzwyczajny, jest stan klęski żywiołowej i wówczas przesunąć wybory zgodnie z konstytucją i nie łamiąc prawa.

Gość Radia Olsztyn zaznaczył, że jeżeli wybory korespondencyjne odbędą się 10 maja, to Lewica nie złoży broni.

Nie składamy broni (…) Naszym kandydatem od początku jest Robert Biedroń. Nie chcemy oddawać pola i ułatwiać próby zwycięstwa prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Będziemy walczyć do końca o drugą turę.

Gość Radia Olsztyn odniósł się także do niewielkiej, w skali kraju, liczby zakażeń SARS-Cov-2 w regionie. – Jesteśmy jednym z województw gdzie przyrost zarażeń koronawirusem jest najmniejszy – powiedział Marcin Kulasek. Poseł podkreślił zdyscyplinowanie mieszkańców regionu. Zaznaczył również, że tylko wspólne działania mogą doprowadzić do zlikwidowania zagrożenia koronawirusem.

Myślę, że mieszkańcy Warmii i Mazur zakodowali sobie w głowach restrykcje i przestrzegają ich. To wszystko powoduje, że przyrost zakażeń jest bardzo niewielki. Sprzyja nam gęstość zaludnienia, bo nie jest tak duża jak w innych aglomeracjach. Na Warmii i Mazurach mniej się poruszamy, bo mamy gorsze drogi. Czasami nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Marcinem Kulaskiem

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lewica, Marcin Kulasek, wybory prezydenckie
Kiedy wybory prezydenckie i w jakiej formie oraz epidemia koronawirusa w Polsce. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gospodarzem audycji był Andrzej Piedziewicz. Z zaproszenia do wirtualnego udziału w audycji skorzystali: Anna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV