Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Kulasek: Nie wykluczamy koalicji z PO w jesiennych wyborach do parlamentu

Marcin Kulasek

Nie czujemy się pominięci w Koalicji Europejskiej – przekonywał w Porannych pytaniach Marcin Kulasek, sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

SLD idzie do wyborów jako część koalicji, jednak w zdecydowanej większości okręgów wyborczych ma tylko po jednym kandydacie. – Ale takie przyjęliśmy zasady, nasi kandydaci mają też dobre miejsca na listach – mówi Marcin Kulasek:

Koalicja Europejska liczy pięć partii i wspólnie ustalaliśmy zasady. My postawiliśmy na jedną osobę, jednoznacznie kojarzoną z lewicą. Wynegocjowaliśmy takie warunki, że mamy na listach trzy „jedynki”, trzy „dwójki” i sześć „trójek”.

Z okręgu wyborczego obejmującego województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie kandydatem SLD do Europarlamentu jest Władysław Mańkut. A wybory europejskie odbędą się 26 maja.

Marcin Kulasek mówił również, że SLD wierzy w powrót do polskiego parlamentu – i nie wyklucza koalicji z Platformą Obywatelską przed jesiennymi wyborami. SLD według sondaży cieszy się poparciem na poziomie 5 – 6 %. Do Eurowyborów startuje jako część Koalicji Europejskiej, skupionej wokół Platformy Obywatelskiej. Jednak Marcin Kulasek uważa, że taka koalicja może zostać utrzymana także przed jesiennymi wyborami do polskiego parlamentu i zapewnić Sojuszowi powrót do Sejmu:

Nie ma nas w parlamencie od prawie czterech lat. Sondaże dają nadzieję, że tam wrócimy. Jeżeli projekt Koalicja Europejska się powiedzie, to być może staniemy przed faktem, że w jesiennych wyborach wystartujemy wspólnie.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Marcinem Kulaskiem

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, eurowybory, Władysław Mańkut, Marcin Kulasek
Poznaliśmy „jedynkę” Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Poseł Andrzej Maciejewski z Olsztyna znalazł się na pierwszym miejscu listy Kukiz'15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3 obejmującym warmińsko-mazurskie i podlaskie. Przypomnijmy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV