Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Rumiński: urzekła mnie celtycka muzyka

Marcin Rumiński. Fot. Beata Świerkowska-Chromy

Pierwszy w rodzinie zajął się muzyką. Dzięki wujkowi Józkowi zaczął grać na akordeonie. Na początku była to pasja, która jednak szybko stała się zawodem do tego stopnia, że znalazła uznanie nawet wśród katarskich szejków. Gościem Barbary Fedoniuk w audycji „I kto to mówi” jest lider zespołu Shannon – Marcin Rumiński.

Marcin Rumiński – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, wokalista. Lider i założyciel zespołów Shannon (od 1994) i Hoboud (zał. 2008 – III folkowy fonogram roku 2009). Specjalizuje się w grze na ludowych instrumentach: dętych – whistlach (prostych fletach irlandzkich), dudach szkockich (highland bagpipes) i irlandzkich (uillean pipes), bombardzie (Bretania), duduku (Armenia) strunowych – mandolinie, doszpulurze (Tuva), perkusyjnych.

Jako kompozytor i aranżer często sięga do korzeni ludowych, by łączyć muzykę nowoczesną oraz wpływy muzyki etnicznej z całego świata. Prócz twórczości zawierającej się w działalności zespołu realizuje się jako producent muzyczny, realizator nagrań i twórca opraw muzycznych filmów, spektakli teatralnych oraz imprez kulturalnych i firmowych.

Posłuchaj rozmowy Barbary Fedoniuk z Marcinem Rumińskim

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, Shannon, Marcin Rumiński
Jan Połowianiuk: od dziecka chciałem zostać artystą

Gościem Barbary Fedoniuk jest dr Jan Połowianiuk - dyrygent, prodziekan Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Jan Połowianiuk pochodzi z muzykalnej rodziny, która lubiła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV