Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Gróbarczyk: podpisanie umowy na przekop Mierzei Wiślanej jeszcze w tym tygodniu

Fot. Fotolia.pl

Umowa z wykonawcą przekopu przez Mierzeję Wiślaną zostanie podpisana 4 października – poinformował minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Rozstrzygnięty już przetarg na wykonanie pierwszej części inwestycji nie obejmuje całości budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną. Dotyczył budowy portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć, wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, oraz sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym.

Ogłoszenie drugiej części budowy kanału powinno nastąpić jesienią tego roku. Postępowanie będzie dotyczyło prac na rzece Elbląg, czyli obudowy brzegów i robót czerpalnych. Ogłoszenie ostatniego, trzeciego postępowania – na roboty pogłębiarskie na Zalewie Wiślanym – wstępnie zaplanowano za 1,5 – 2 lata.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na dwa miliardy złotych.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, przekop, Mierzeja Wiślana
Premier Mateusz Morawiecki: Przekop Mierzei Wiślanej to jedna z najważniejszych inwestycji dla Elbląga i całego województwa

Są pieniądze na budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, mimo przewidywanego wzrostu kosztów inwestycji - zapewnił w Porannych pytaniach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV