Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Huzarewicz: Philips w Kętrzynie działa od ponad 20 lat i jest jednym z największych pracodawców na Warmii i Mazurach

Marek Huzarewicz. Fot. Katarzyna Piasecka

Marek Huzarewicz prezes spółki Philips Lighting Poland i dyrektor oddziału w Kętrzynie był gościem środowej Rozmowy Gospodarczej Polskiego Radia Olsztyn.

Filia w Kętrzynie działa od ponad 20 lat. Marek Huzarewicz pełni funkcję prezesa drugą kadencję.

– Jestem autorem sporej rekonstrukcji zakładu, a przede wszystkim jego rozbudowy. Wtedy staliśmy się producentem oprawy oświetleniowej na całą Europę i przekształciliśmy firmę z lokalnej na międzynarodową – wyjaśnia Marek Huzarewicz.

Kętrzyn jest ośrodkiem przemysłowym na Warmii i Mazurach, choć może niewiele osób o tym wie.

– Chcemy, żeby marka Philips kojarzyła się z jakością i innowacyjnością, a gdzie jest zakład produkcyjny – to sprawa drugorzędna. Uważam jednak, że jesteśmy widoczni w lokalnym środowisku – mówi prezes kętrzyńskiej filii firmy.

Ile koncern zainwestował w zakład w Kętrzynie przez te 20 lat ?

– Można to oszacować – ponad 50 milionów euro. To wystarczyło, żeby przekształcić mały, lokalny zakład w innowacyjne, europejskie centrum produkcyjne z własną bazą badań i rozwoju nowych produktów. Uważam, że to dobrze zainwestowane pieniądze – wyjaśnia Marek Huzarewicz.

Philips w Polsce to 5 zakładów i prawie 9 tysięcy pracowników – w Kętrzynie zatrudnionych jest natomiast ponad tysiąc. Najniższa stawka, jaką płacą operatorowi produkcji, który jest nowym pracownikiem to 2300 złotych brutto.

Posłuchaj całej rozmowy Leszka Cimocha z Markiem Huzarewiczem

00:00 / 00:00

 

(K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, Philips Lighting Poland, Marek Huzarewicz
Były policjant skazany za przyjęcie łapówek i powoływanie się na wpływy w prokuraturze i sądzie

2 lata i 8 miesięcy bezwzględnego więzienia - taki wyrok usłyszał w Sądzie Okręgowym w Olsztynie były policjant z Reszla. 39-letni funkcjonariusz wziął łapówkę od dwóch...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV