Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Nowacki: trzeba odbudować 8-letnią podstawówkę i 4-letnie licea

Nowy warmińsko-mazurski kurator oświaty Marek Nowacki. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Na Warmii i Mazurach zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków nie spowoduje żadnych problemów – zapewnia nowy warmińsko-mazurski kurator oświaty Marek Nowacki.

W Radiu Olsztyn gość Porannych Pytań podkreślał, że najważniejsze jest odzyskanie przez rodziców prawa decydowania o własnych dzieciach. Nominację na kuratora oświaty Marek Nowacki otrzymał rano z rąk wojewody Artura Chojeckiego. Zaraz potem spotkał się z pracownikami kuratorium. Marek Nowacki podkreśla, że sprawy oświaty są mu dobrze znane, bo przez 5 lat pracował w kuratorium jako wizytator oświaty.

W Radiu Olsztyn nowy kurator oświaty podkreślał, że województwo warmińsko-mazurskie jest na czwartym miejscu pod względem wielkości. W regionie działa 2,5 tysiąca placówek oświatowych, w których kilkanaście tysięcy nauczycieli kształci 210 tysięcy uczniów.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Markiem Nowackim

00:00 / 00:00

Do tej pory Marek Nowacki był olsztyńskim radnym. Po objęciu przez Marka Nowackiego obowiązków kuratora w radzie miasta zastąpi go Maciej Tobiszewski.    


(karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, nauka, edukacja, kurator oświaty
Nowa szkoła w gminie Iława

W Gromotach w gminie Iława powstanie nowa szkoła. Obiekt zastąpi aktualny budynek samorządowej szkoły podstawowej. - W tej niewielkiej miejscowości dzieci uczą się w złych warunkach,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV