Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Walczak: nie ma aprobaty dla niewłaściwych zachowań policjantów

Inspektor Marek Walczak – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

O zwolnieniu z aresztu 22-letniego mężczyzny podejrzanego o brutalne zamordowanie kobiety na olsztyńskich działkach przy ul. Synów Pułku w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie – inspektor Marek Walczak.

Inspektor Walczak przyznał, że w związku z zabójstwem funkcjonariuszy czeka bardzo dużo pracy. Dalej prowadzimy czynności wyjaśniające. Nie wykluczone, że będą kolejne zatrzymania osób. Grupa nada pracuje i wykonuje szereg czynności. Współpracujemy w tym zakresie bardzo ściśle z prokuraturą.

Szef policji na Warmii i Mazurach przybliżył też szczegóły śledztwa w sprawie policjantów, którzy dopuścili się nadużyć podczas przesłuchań. Łącznie siedmiu policjantów ma przedstawione zarzuty działania niezgodnego z prawem. Trzech policjantów zostało wydalonych ze służby, czterech jest tymczasowo aresztowanych – wyjaśnił insp. Walczak.

Pytany o możliwość pomocy policjantów w rozładowaniu korków na ulicach Olsztyn, w związku z budową linii tramwajowej, insp. Walczak powiedział, że policjanci starają się – tam gdzie jest możliwe – włączać się w udrożnianie.

Do wysłuchania rozmowy z inspektorem Markiem Walczakiem zaprasza Leszek Cimoch

00:00 / 00:00

(pświn/łw)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, Leszek Cimoch
Adam Bodnar: zwalczanie przemocy w strukturach Policji to długa i mozolna praca

Związek różnych okoliczności powodują odwołanie się policjantów do przemocy. Muszą być błędy na poziomie rekrutacji oraz poczucie bezkarności - uważa prawnik, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV