Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
IMIENINY: Bogusława, Gracjana, Laury
EUR: 4.2217 CHF: 3.6227
USD: 3.5786 GBP: 4.8061
Logowanie
 

Marek Wolszczak został nowym wójtem gminy Kozłowo

Marek Wolszczak, lekarz weterynarii i gminny radny, został w niedzielnych przedterminowych wyborach wybrany na  stanowisko wójta gminy Kozłowo.

Nieoficjalne wyniki podał dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki. O stanowisko walczyło pięciu kandydatów. Wybory ogłoszono po zrzeczeniu się mandatu przez poprzedniego wójta Jacka Jankowskiego.

58-letni Wolszczak uzyskał 54 procent ważnie oddanych głosów.

Pozostali kandydaci uzyskali: Ewa Krzyżewska (PiS), radna powiatu nidzickiego a od kwietnia zarządzająca gminą Kozłowo – ponad 15 proc. głosów; Tomasz Kucmus, sołtys sołectwa Kozłowo – ponad 14 proc. głosów; Maciej Prażmo, społecznik działający w lokalnych organizacjach pozarządowych, prezes zarządu głównego Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – ponad 8 proc. głosów i Alicja Eidtner, przewodnicząca rady gminy Kozłowo – ponad 7 proc. głosów.

Frekwencja wyniosła około 41 procent.

Przedterminowe wybory w gminie Kozłowo ogłoszono, ponieważ dotychczasowy wójt Jacek Jankowski pisemnie zrzekł się mandatu. W efekcie tej decyzji 28 sierpnia Komisarz Wyborczy w Olsztynie stwierdził wygaśnięcie mandatu wójta.

Od kwietnia gminą Kozłowo zarządzała Ewa Krzyżewska, którą do wykonywania zadań i kompetencji wójta wyznaczyła premier Beata Szydło. Było to konieczne, po tym jak dotychczasowy wójt został zawieszony w czynnościach służbowych w związku z postawionym mu przez prokuraturę zarzutem o charakterze korupcyjnym, a w gminie nie było stanowiska zastępcy wójta.

Urząd Gminy w Kozłowie. Fot. Ł. Węglewski

Autor: PAP
Redakcja: BSChromy

 

autorzy: Agnieszka Libudzka i Marcin Boguszewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Kozłowo, przedterminowe wybory
Policjanci ustalają przyczyny pożaru budynku mieszkalnego w Kozłowie

W nocy z soboty na niedzielę doszczętnie spłonął dom czteroosobowej rodziny z Kozłowa koło Nidzicy. Udało się z niego wynieść tylko dokumenty i kilka rzeczy. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV