Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marian Bublewicz będzie patronem ulicy Obiegowej

Marian Bublewicz

Marian Bublewicz pokonał Zbigniewa Religę i to on będzie patronem budowanej w Olsztynie ulicy Obiegowej, łączącej ulicę Sikorskiego z Żołnierską i Aleją Piłsudskiego.

Olsztyński ratusz postanowił oddać głos mieszkańcom i przeprowadził konsultacje społeczne, które nie pozostawiły złudzeń. 1480 głosujących z nieco ponad 2 tysięcy osób wskazało Mariana Bublewicza.

Z wyników cieszy się przewodniczący komisji gospodarki komunalnej, rozwoju miasta i ochrony środowiska Robert Szewczyk. Jest przygotowany projekt uchwały, który przewiduje nadanie ulicy Obiegowej imienia Mariana Bublewicza. Projekt został złożony po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami. W między czasie prezydent zarządził dodatkowe konsultacje. Wynik jest taki, jakiego można było się spodziewać. Należy się z tego powodu cieszyć – podsumował.

00:00 / 00:00

Jak się okazuje, nie tylko olsztynianie chcą ulicy Mariana Bublewicza – dodał Robert Szewczyk:

00:00 / 00:00

Na środowej sesji Rady Miasta oficjalnie ogłoszone zostanie rozpoczęcie procedury legislacyjnej, z kolei na kolejnym spotkaniu radnych, w kwietniu, projekt uchwały poddany zostanie pod głosowanie. (pswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ulica, Marian Bublewicz
W Olsztynie będzie ulica Bublewicza

Marian Bublewicz czy Zbigniew Religa - to były dwie główne kandydatury na patrona ulicy Obiegowej, która będzie łączyła ulicę Sikorskiego z Żołnierską i Aleją Piłsudskiego. Olsztyński...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV