Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mariusz Błaszczak i Leonard Krasulski zapewniają: Mierzeja Wiślana zostanie przekopana

Fot. Ł. Sadlak

W ocenie ministra obrony narodowej Komisja Europejska nie jest niczym zobligowana do kontrolowania przekopu Mierzei Wiślanej. Mariusz Błaszczak mówił o tym w rozmowie z Radiem Olsztyn po spotkaniu z żołnierzami Międzynarodowego Batalionu NATO w Orzyszu.

Przypomnijmy, Komisja Europejska zdementowała komunikat resortu gospodarki morskiej, który twierdzi, że „przedstawiciele Komisji potwierdzili konieczność budowy kanału”. Urzędnicy europejscy przypominają również, że Bruksela nie zakłada z góry odrzucenia projektu, ale jej decyzja jest niezbędna, by polskie władze mogły kontynuować realizację inwestycji.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapewnia natomiast, że Mierzeja Wiślana będzie przekopana:

00:00 / 00:00

Podobnie uważa poseł PiS Leonard Krasulski. Według niego Unia Europejska nie powinna mieć w tej sprawie żadnych wątpliwości, bo polski rząd dostarczył Komisji Europejskiej odpowiedzi na wszystkie zapytania, także te dotyczące ochrony środowiska.

00:00 / 00:00

Pierwsze opinie, które po rozmowach z Komisją Europejską przekazało Ministerstwo Gospodarki Morskiej są optymistyczne. Ale niezależnie od tego, jest determinacja , aby kanał powstał:

00:00 / 00:00

Ponadto poseł podkreśla, że inwestycja jest ważna nie tylko bezpieczeństwa Polski, dla portów morskich w Trójmieście i Elblągu. Wpłynie na rozwój turystyki na Zalewie Wiślanym i drogach śródlądowych, a to będzie miało wpływ na gospodarkę w regionie. W miejscu przekopu Mierzei Wiślanej trwają pierwsze prace. Do tej pory przeprowadzono m.in. wycinkę drzew.

 

Autor: M. Stankiewicz/M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mariusz Błąszczak, Mierzeja Wiślana, kanał żeglugowy
Minister Marek Gróbarczyk: Sprawa przekopu Mierzei Wiślanej została niezwykle upolityczniona

Resort Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapewnia, że Polska będzie kontynuować prace nad przekopem Mierzei Wiślanej. Niedawne spotkanie na linii Polska - Komisja Europejska nie przyniosło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV