Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mariusz Bojarowicz: publiczne radio wkracza w nową erę

Prezes Radia Olsztyn Mariusz Bojarowicz

Radio Olsztyn kończy 61 lat. 2 października 1952 roku, po raz pierwszy wyemitowano program naszej rozgłośni. Początkowo nadawaliśmy przez pół godziny dziennie przez system radiowęzłów.

Teraz nadajemy przez 24 godziny i dzięki internetowi można nas słuchać na całym świecie. Publiczne radio wkracza w nową erę – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn prezes zarządu Radia Olsztyn Mariusz Bojarowicz. Rozpoczyna się nadawanie cyfrowe. Na razie cyfrowe nadajniki uruchomiono w Warszawie i Katowicach. W Olsztynie radio cyfrowe ruszy 1 stycznia 2015 r. Do odbioru sygnału cyfrowego potrzebne będą nowe radioodbiorniki. Stare radia też będą odbierały – ale tylko sygnał analogowy, który będzie nadawany równolegle z cyfrowym.

Prezes Mariusz Bojarowicz podkreślił, że Radio Olsztyn jest rozgłośnią bardzo liczącą się w regionie. W sondażach słuchalności zajmujemy miejsce na podium. Wyprzedzają nas tylko stacje ogólnopolskie. (wch/bsc)

Posłuchaj rozmowy Michała d’Obyrna z Mariuszem Bojarowiczem

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, urodziny, cyfryzacja, jubileusz
Radio Olsztyn na święcie Cittaslow w Dobrym Mieście

W Barczewie i Dobrym Mieście świętowano przyjęcie do międzynarodowej sieci miast Cittaslow. Należą do niej niewielkie miasteczka, które pracują nad poprawą jakości życia mieszkańców przez promowanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV