Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Martwe dziki w powiecie braniewskim. „Kolejne obszary będą objęte restrykcjami”

Warmińsko-mazurski wojewódzki lekarz weterynarii Ludwik Bartoszewicz. Fot. BSChromy

3 nowe przypadki afrykańskiego pomoru świń na Warmii i Mazurach. Kolejne zakażone dziki znaleziono w powiecie braniewskim.

Do tej pory na Warmii i Mazurach odnotowano 13 przypadków afrykańskiego pomoru świń. W związku z tym Komisja Europejska może wydać decyzję o kolejnych obszarach, które będą podlegały restrykcjom. Według Ludwika Bartoszewskiego, warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii, wkrótce ograniczenia będą obowiązywać  w nowych gminach.

Obszar ten zostanie poszerzony o Górowo Iławeckie, Lelkowo, Płoskinię, Braniewo i Pieniężno. Do tego dojdzie jeszcze szereg innych gmin, jako obszar ochronny. Chodzi m.in. o Frombork, Młynary, Ornetę, Lidzbark Warmiński i Kiwity –

– mówił w Porannych pytaniach Ludwik Bartoszewicz.

Dwa dni temu informowaliśmy, że w okolicach Działdowa Inspektorat Weterynarii we współpracy m.in. z policją rozpoczął kontrole związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń.

Służby cały czas nadzorują właściwy przewóz zwierząt, produkcję, sprzedaż i obieg mięsa. Wspólne kontrole policji i weterynarzy dotyczą transportu zwierząt oraz miejsc, gdzie może odbywać się handel.

Autorka: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Sadlak

Fot. fotolia.com

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w afrykański pomór świń, ASF, Ludwik Bartoszewicz, uwaga
Tramwaj zderzył się z autem na ul. Sikorskiego w Olsztynie. Poranny ruch został wstrzymany

 Pasażerowie jeżdżący tramwajami nie mają łatwego życia. Wczoraj zostały wstrzymane kursy linii numer 3, a dziś rano wszystkie tramwaje w Olsztynie pozostały w zajezdni przez godzinę....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV