Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marzena Bergmann: od dziecka wiedziałam, że będę aktorką

Gościem piątkowej audycji „I kto to mówi?” będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Marzena Bergmann. Od 2002 roku związana z olsztyńskim Teatrem im. Stefana Jaracza.

 

Marzena Bergmann jest tegoroczną laureatką plebiscytu olsztyńskiego Teatru Jaracza na Teatralną Kreację Roku i laureatką nagrody Radia Olsztyn. Słuchacze naszej rozgłośni i widzowie docenili ją za rolę w spektaklu „W stanie zagrożenia”, w reżyserii Jacka Jabrzyka.

Marzena Bergman, fot. Sławomir Ostrowski

To nie pierwsze tak ważne wyróżnienie Marzeny Bergmann. Także w 2013 roku aktorka wygrała plebiscyt na Teatralną Kreację Roku. Wówczas widzowie wyróżnili ją za rolę matki w spektaklu „Boski Spór” Felixa Mitterera, w reżyserii Jerzego Bończaka i Janusza Kijowskiego. Wówczas udowodniła, że aktorka niczym sceniczny kameleon, potrafi wiarygodnie przeistoczyć się z Matki Boskiej w Marilyn Monroe, z Monroe w narkomankę, dając cudowny „pozór” odmiennych kobiecych losów.

Do wysłuchania rozmowy z Marzeną Bergman zaprasza Barbara Fedoniuk

 

Marzena Bergmann, fot. Sławomir Ostrowski

Marzena Bergmann, fot. Sławomir Ostrowski


(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Ziemi w Dobrym Mieście

Ekologiczne wykłady, warsztaty i koncerty - między innymi takie atrakcje czekają na mieszkańców Dobrego Miasta, podczas Dnia Ziemi. Na Przedmurzu przy ulicy Sowińskiego będzie można również...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV