Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marzena Diakun: Od dziecka chciałam być dyrygentką

Marzena Diakun w 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno–operową Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego we Wrocławiu.

Była stypendystką Ministra Kultury. W 2006 roku ukończyła studia podyplomowe w klasie prof. Urosa Lajovica na Uniwersität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Jest laureatką II nagrody „Srebrnej Batuty” na IX Międzynarodowym Konkursie im. G. Fitelberga w Katowicach (2012) oraz II nagrody na prestiżowym 59 Konkursie Dyrygenckim w ramach Festiwalu „Praskiej Wiosny” (2007). Jest również finalistką Międzynarodowego Konkursu dla Dyrygentów im. W. Lutosławskiego (2006) oraz półfinalistką Quadaques Competition w Barcelonie i Donatella Flick Competition w Londynie (2008).

Od września 2015 roku jest dyrygentem – asystentem w Orchestre Philharmonie de Radio France.

W maju 2015 roku została uhonorowana stypendium Marin Alsop Taki Concordia Fellowship promującym najlepsze kobiety dyrygentki na świecie.

Do wysłuchania rozmowy z Marzeną Diakun zaprasza Monika Szczygło

(mszcz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wywiad, Monika Szczygło, Przy kawie
Wybitna polska dyrygentka Marzena Diakun będzie gościem audycji Przy kawie. Środa, godz. 9.15. Zaprasza Monika Szczygło

Marzena Diakun w 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno–operową Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego we Wrocławiu. Była stypendystką Ministra Kultury....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV