Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marzniesz? Weź sobie ubranie!

Fot. Teatr im. Stefana Jaracza

Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar lub sweter na wieszaku. Do Olsztyna dotarła ogólnopolska akcja „Wymiana Ciepła”. Przyłączył się do niej Teatr im. Stefana Jaracza. To póki co jedyna instytucja w regionie zaangażowana w to przedsięwzięcie.

Przy głównym wejściu do budynku ustawiono wieszak, na który można zostawiać ubrania. Po co? By mogły zabrać je osoby potrzebujące. Rzecznik teatru, Maciej Lewandowski, mówi, że włączając się do akcji, kierowali się potrzebą niesienia pomocy innym. Zwłaszcza, że meteorolodzy zapowiadają kolejna falę mrozów. Inicjatorką ustawienia wieszaka przy teatrze była studentka studium aktorskiego im, Sewruka Anna Maria Kosik, która zwraca uwagę na to, by przyniesione ubrania nadawały się do użytku.

Akcja potrwa co najmniej kilka tygodni.

Na Warmii i Mazurach według ostatnich danych Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego może przebywać około 1,5 tysiąca osób bezdomnych. Niemal każdego dnia policja i funkcjonariusze straży miejskiej w całym regionie dostają zgłoszenia od mieszkańców zaniepokojonych tym, że przy klatkach schodowych, przy śmietnikach, albo na ławkach w parkach przebywają osoby potrzebujące schronienia. Często niestety są pod wpływem alkoholu i właśnie dlatego nie zgłaszają się do noclegowni myśląc, że nie zostaną przyjęci.

Dlatego zimą zawsze uczulamy naszych Słuchaczy, by nie byli obojętni. Jeśli nie wiemy jak pomóc, można zadzwonić na bezpłatny, całodobowy numer infolinii 800 165 320, pod którym uzyskamy takie informacje.

 

(grab/kpias)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Akcja, Teatr im. Stefana Jaracza, wymiana ciepła, wieszak
Bezpieczne ferie pod okiem policji

Będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci. Warmińsko-mazurska policja rozpoczyna akcję Bezpieczne ferie. Będą kontrolować autokary, patrolować drogi, zamarznięte akweny, stoki narciarskie i ośrodki wypoczynkowe, w których przebywają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV