Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Materiały ochronne dla szpitali tematem wideokonferencji wiceszefa MSWiA z wojewodami

Fot. MSWiA

Realizacja zapotrzebowań na materiały ochronne dla szpitali, DPS-ów i izolatoriów była m.in. tematem wideokonferencji z wojewodami.

Jak poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker chodzi m.in. o maseczki, rękawice ochronne czy gogle dla tych miejsc.

Podczas wideokonferencji z wojewodami, w której wzięli też udział wiceministrowie MSWiA Bartosz Grodecki, Maciej Wąsik i Błażej Poboży rozmawiano także o spotkaniach regionalnych sztabów kryzysowych z przedstawicielami służb medycznych.

Wśród omawianych spraw były tzw. „brudne” izby przyjęć przy szpitalach. Chodzi o izby przyjęć w namiotach, które do tej pory obligatoryjnie stanęły przed szpitalami zakaźnymi. Teraz takie izby znajdą się przed każdym szpitalem, w każdym województwie. Takie polecenie wydali dziś wojewodowie.

Stworzenie tzw. „brudnych” izb przyjęć ma zmniejszyć prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia w momencie pierwszego kontaktu pacjenta z personelem medycznym.

Fot. MSWiA

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, wojewodowie, narada, MSWiA
Wideokonferencja wojewodów z MSWiA. „Rozmawialiśmy o funkcjonowaniu szpitali powiatowych i hotelach dla medyków”

Funkcjonowanie szpitali powiatowych, hotele dla medyków oraz izolatoria w każdym województwie - to tematy wideokonferencji przeprowadzonej przez kierownictwo MSWiA z wojewodami. Jak poinformował wieczorem wiceszef resortu,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV