DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Mateusz Kamiński jeszcze walczy o wyjazd do Rio

Nieco ponad półtorej sekundy zabrakło Mateuszowi Kamińskiemu z Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych, aby wywalczyć nominację olimpijską w kanadyjkowej dwójce na dystansie 1000 metrów. Olsztynianin w parze z Michałem Kudlą z klubu Posnania Poznań musieli w finale Pucharu Świata w Portugalii zająć wyższe miejsce, niż druga z osad reprezentacyjnych – Piotr Kuleta/Marcin Grzybowski.

Rywale finał wygrali, olsztynianin był na drugim miejscu i obie pary powalczą w bezpośrednim starciu – za dwa tygodnie w Wałczu.

Walkę o Igrzyska przegrał natomiast Denis Ambroziak z KSC Olsztyn, który w swoim wyścigu K-1 na 200 metrów zajął 7. miejsce, przegrywając rywalizację z 5. na mecie Pawłem Kaczmarkiem o zaledwie… 0,13 sekundy.

(mswi/kos)

Więcej w Kamiński, kwalifikacje, Igrzyska
Maciej Sarnacki pojedzie do Rio!

Maciej Sarnacki zakwalifikował się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Judoka Gwardii Olsztyn będzie jedynym mężczyzną w kadrze Polski. Wystartuje w kategorii +100 kilogramów. Oprócz...